شما اینجا هستید   |

    رویدادها : اسماعل بیدار – نگاهی به انگیزه تروریست‌ها برای ترور

? آیا در وضعیت جنگی قرار داریم.
⭕ چرا دانشمندان ما را ترور می کنند؟
? آیا در حفاظت از شخصیت های خود ناتوانیم؟

✔️نگاهی به انگیزه تروریست‌ها برای ترور
✔️ موفقیت‌های محور مقاومت علیه منافع آمریکا و اسرائیل

یاد داشتی از اسماعیل بیدار/ مدیر مسئول سایت خبری سلام جم

مقدمه

قدری به عقب برمی گردیم زمانی که انقلاب اسلامی ایران در سال ۱۹۷۹ میلادی به پیروری رسید، دنیا به دو بلوک شرق و غرب تقسیم شده بود و دوتا کدخدا داشت.
اتحاد جماهیر شوروی کدخدای بلوک شرق و ایالات متحده آمریکا کدخدای بلوک غرب، تمام دنیا را بین خود تقسیم کرده بودند مانند سرزمین کره که به کره شمالی و جنوبی، ویتنام جنوبی و ویتنام شمالی، آلمان غربی و آلمان شرقی تا جایی که برلین پایتخت آلمان را به وسیله دیوار معروف برلین دو نیم کردند. در چنین شرایطی انقلاب اسلامی ایران با شعار نه شرقی نه غربی به پیروزی رسید.
اندیشمندان حوزه علوم اجتماعی و سیاسی اعلام کردند؛ «قدرت سوم جهان متولد شد» سیاسیون گفتند این چه حرفیست که شما می زنید، یک اتفاق در یک کشور جهان سومی در گوشه آسیا چه ارتباطی با ظهور قدرت سوم می تواند داشته باشد؟
اندیشمندان در پاسخ گفتند؛ همین قدر که این انقلاب اعلام می کند نه شرقی نه غربی،قدرت دارد.
این قبیل اظهار نظرها و بروز بعضی از نشانه های قدرت انقلاب، باعث شد قدرت های جهانی با حساسیت بیشتری تحولات ایران را رصد کنند.
با عبور انقلاب از توطئه تجزیه قومیت ها(جدایی آذربایجان، کردستان، خوزستان، بلوچستان و ترکمن صحرا)، جنگ سخت هشت ساله، جنگ نرم (فرهنگی روانی و فکری) و جنگ اقتصادی حساسیت آنها بیشتر شد.
با فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی، آمریکا سرمست از این موفقیت ناگهان در بغداد، کابل، دمشق، بیروت، صنعا، کاراکاس و … با نیروهای ایرانی مواجه شدند.
آمریکا که رویاهای خود را در خطر می بیند هراسناک، یک جنگ چند وجهی تمام عیار بر علیه ایران و متحدان منطقه ایش شروع می کنند.

▪️پایان داعش
?پس از اشغال موصل و حلب استراتژیست های آمریکایی اعلام کردند بیش از سی سال طول خواهد کشید تا بتوان موصل و حلب را از اشغال داعش درآورد ولی با مجاهدت نیروهای مقاومت این پیروزی بزرگ و غیر ممکن، محقق شد.

▪️کوریدور زمینی تهران ـ مدیترانه
?مقامات آمریکایی و رژیم صهیونیستی ایران را به تلاش برای برقراری یک مسیر زمینی تا دریای مدیترانه متهم کرده‌اند. نشریه مهم‌ترین دانشکده افسری آمریکا نوشته بود: اگر فرمانده قدس سپاه اراده کند می‌تواند با خودروی خودش از تهران تا مرز رژیم صهیونیستی برود.

▪️دستگیری روح الله زم
? در یک عملیات پیچیده و فوق سری، روح الله زم را که تحت حفاظت شدید سرویس های امنیتی غربی قرار داشت را دستگیر و به کشور منتقل کنند.

▪️حمله موشکی به عین‌الاسد
?حمله موشکی سپاه به پایگاه عین الاسد که در جواب ترور حاج قاسم به دست نیروهای آمریکایی صورت گرفت.

▪️حمله رزمندگان یمنی به تاسیسات آرامکو
?انصارالله با یک موشک کروز قدس ۲ مخزن ۴۰۰ هزار بشکه‌ای نفت در تاسیسات آرامکو را هدف قرار داد. پیش از آن نیز پهپادهای یمنی به تأسیسات استخراج نفت آرامکو عربستان سعودی حمله کردند.

▪️تخلیه پایگاه‌های منطقه‌ای آمریکا
?طی ۶‌ ماه گذشته ۷ پایگاه نظامی آمریکا در عراق به‌دلیل ضعف امنیتی و تکرار حملات راکتی تخلیه شده است.

▪️موشک باران جولان اشغالی از خاک سوریه
?اردیبهشت‌ ۹۷ رسانه‌های صهیونیستی از حمله گسترده موشکی به جولان اشغالی خبر دادند و آن را «تجاوز خطرناک ایران به اسرائیل» توصیف کردند.

▪️سقوط پهپاد آمریکایی در جنوب ایران
?بامداد ۳۰ خرداد ۹۸ سپاه هواپیمای جاسوسی پیشرفته گلوبال هاوک را منهدم کرد.

▪️پاسخ کوبنده سپاه به تروریست‌های الاحوازیه
?مهر ۹۷ سپاه در پاسخ به حمله گروهک الاحوازیه در اهواز با «موشک های بالستیک» به یکی از« مقرهای» تروریست ها در سوریه حمله کرد. بعدها رئیس این گروهک را هم در خارج از ایران دستگیر کرد.

▪️عملیات رضوان؛ انتقام صیاد، پایان رجوی
?دو ماه پس از ترور شهید صیاد، نیروی هوایی سپاه در عملیات رضوان و با همکاری وزارت اطلاعات منافقین را در پادگان اشرف هدف حملات سنگین قرار داد. پس از این حمله مسعود رجوی هیچ‌گاه دیده نشد.

▪️پیروزی لبنان در جنگ ۳۳ روزه
?تابستان سال ۲۰۰۶ رژیم صهیونیستی به لبنان حمله کرد، ولی نتیجه حمله برخلاف پیش‌بینی‌ها با پیروزی حزب الله به پایان رسید.
و دها پیروزی بزرگ دیگر

✔️ البته نباید فراموش کرد که در هر جنگی ضربه می زنی و ضربه می خوری، اما ضرباتی که به حریف وارد کردیم انصافا بزرگ و حیرت آور است، انسجام خود را حفظ کنیم پیروزی نزدیک است

دسته بندی : رویدادها , یادداشت ها
به اشتراک بگذارید : | | |